Який термін дії направлення?
Який термін дії направлення?

Поділитися новиною:

Який термін дії направлення?

В Україні, під час війни діє два типи направлення. Лікар може виписати електронне направлення або паперове, якщо електронна система охорони здоров’я не працює. НСЗУ повернулось до практики паперових направлень лише на час воєнного стану щоб спростити пацієнтам доступ до медичних послуг.

  • Коли виписують направлення? 

Лікар виписує направлення, коли він розуміє, що проблема зі здоров’ям пацієнта вимагає залучення вузького спеціаліста, додаткових обстежень, процедур чи госпіталізації. 

  • Хто може виписувати направлення?

Виписувати направлення можуть всі лікарі в медичній системі, від сімейних до високоспеціалізованих лікарів.  
Який строк дії направлення?
Термін дії направлення 1 рік. Але пацієнту краще дотримуватись рекомендацій лікаря щодо термінів проходження обстеження чи отримання консультації спеціаліста, на які він направив пацієнта. Така інформація вказана в додатковій інформації в направленні, якщо лікар роздруковує пацієнтові інформаційну пам’ятку.

  • Яка інформація міститься в направленні ?

У направленні не вказується ні заклад, ні лікар, до якого направляють пацієнта, лише код послуги та інформація про заклад і лікаря, який його створив. Місце отримання послуги пацієнт обирає самостійно. В будь-якій лікарні України, яка має контракт з НСЗУ.
Але є виняток. Коли пацієнта переводять на рівні «стаціонар-стаціонар», тоді заклад вказується.
Дізнатися, в яких закладах можна отримати потрібну консультацію або пройти додаткову діагностику можна за номером 16-77 (контакт-центр НСЗУ).

Web-адреса: lml.lubotin-rada.gov.ua/news/id/8750 | Переглядів: 166Дата публікації: 12:23 10.06.2022
Директор

Олена Кандаурова

Фінансова звітність
Пошук