«Більшість дорослого населення України буде вакциновано до кінця 2021» - Максим Степанов
«Більшість дорослого населення України буде вакциновано до кінця 2021» - Максим Степанов

Поділитися новиною:

«Більшість дорослого населення України буде вакциновано до кінця 2021» - Максим Степанов

До кінця 2021 року більшість дорослого населення України буде вакциновано проти COVID-19. Це передбачено Дорожньою картою вакцинації МОЗ та Указом Президента України Щодо Національного плану вакцинопрофілактики на виконання рішення РНБО, який він підписав 3 квітня.

«Для досягнення колективного імунітету треба вакцинувати не менше як 60% загальної кількості населення. МОЗ планує збільшити цю цифру й довести її до 70% всіх громадян. Для цього потрібні дві речі – спроможність медичної системи зробити щеплення і забезпечення країни вакцинами», – зазначив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За його словами, станом на сьогодні щеплення роблять двома способами – це мобільні бригади й кабінети щеплення в сімейних лікарів. Загалом це 11,5 тисяч кабінетів по країні, у кожному з яких можливі до 40–50 щеплень на добу. Теоретично на добу можна робити 450–500 тисяч. «Для щеплень ми не долучаємо всі кабінети, плануємо робити від 5 до 7 млн щеплень на місяць. Цього цілком достатньо для вакцинування дорослого населення до кінця 2021», – наголосив міністр.

Максим Степанов проінформував, що сьогодні в укладених контрактах і проплачених Україна має 22 млн доз вакцин, а саме: 8 млн – це ініціатива COVAX і 14 млн по укладених прямих контрактах (це 10 млн Novavax, 2 млн AstraZeneka  (CoviShield) і майже 2 млн вакцини виробництва компанії Sinovaс). Також найближчим часом очікуються контракти ще на 15 млн доз. Важливо, що всі вони передбачають постачання вже у 2021 році.

Очільник МОЗ закликав, передусім, вакцинуватися громадян, старших за 80 років, адже вони значно важче і з великими ризиками для життя переносять коронавірусну хворобу.

https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-bilshist-doroslogo-naselennja-ukraini-bude-vakcinovano-do-kincja-2021

 

Web-адреса: lml.lubotin-rada.gov.ua/news/id/6058 | Переглядів: 243Дата публікації: 09:10 07.04.2021
Директор

Олена Кандаурова

Фінансова звітність
Пошук