НАЯВНІСТЬ АНТИТІЛ ВІД COVID-19 НЕ Є ПРИВОДОМ ВІДМОВЛЯТИСЯ ВІД ВАКЦИНАЦІЇ
НАЯВНІСТЬ АНТИТІЛ ВІД COVID-19 НЕ Є ПРИВОДОМ ВІДМОВЛЯТИСЯ ВІД ВАКЦИНАЦІЇ

Поділитися новиною:

НАЯВНІСТЬ АНТИТІЛ ВІД COVID-19 НЕ Є ПРИВОДОМ ВІДМОВЛЯТИСЯ ВІД ВАКЦИНАЦІЇ

Лише антитіла, які виробляються після вакцинації, можуть захистити від важкого перебігу COVID-19 та госпіталізації. Про це наголосили під час пресконференції «Антитіла до COVID-19: чи варто розслаблятися?» 18 березня 2021 року.

Антитіла, які виробляються в організмі проти SARS-CoV-2, з’являються вже в перші кілька днів після зараження, а їх наявність вказує на те, що людина була інфікована SARS-CoV-2 незалежно від перебігу захворювання (безсимптомної, легкої чи важкої форми).

У більшості пацієнтів з COVID-19 вірус-специфічні антитіла IgM, IgA та IgG починали вироблятися через декілька днів після інфікування.

  • Антитіла класу A (IgA) — з’являються в перший тиждень після появи симптомів;
  • Антитіла класу M (IgM) — свідчать про недавнє інфікування та можуть розглядатись як ознака гострої фази інфекції;
  • Антитіла класу G (IgG) — обумовлюють віддалену відповідь організму, тобто те, що ми називаємо «імунітетом», вони зберігаються від 2 до 4 місяців і їх кількість залежить від того, як тяжко людина перехворіла.

Як зазначив Роман Родина, Генеральний директор Центру громадського здоров’я України, тестування на антитіла — метод імуноферментного аналізу або ІФА —  спрямований на виявлення ознак пост­інфекції. Таке тестування проводять для скринінгу, зокрема, осіб, які виконуючи свої посадові обов’язки стикаються з великою кількістю людей, а відповідно і з інфекцією. Ці тести не є діагностичним методом. Для встановлення діагнозу COVID-19 використовують ПЛР чи експрес-тести.

«Наразі науковці констатують, що наявність антитіл не є гарантією того, що людина не захворіє. За даними лабцентрів станом на 16 березня зафіксовано 1362 людей, які знову захворіли на COVID-19 після одужання. Терміни повторного зараження варіюються від 2 до 8 місяців», — говорить Роман Родина.

Вакцинація попереджає тяжкий перебіг хвороби, госпіталізацію і смертність, дозволяє людям жити звичним життям. Головне — розвантажує систему надання медичної допомоги.

Дослідження показують, що після вакцинації кількість вірусу в дихальних шляхах значно менша в порівнянні з тими людьми, які ще не отримали щеплення. Відповідно, якщо кількість вірусу менша, у людей не розвиваються симптоми, а це — негативно впливає на поширення вірусу. Це, зокрема, підтверджується даними з Ізраїлю.

 

https://phc.org.ua/news/nayavnist-antitil-vid-covid-19-ne-e-privodom-vidmovlyatisya-vid-vakcinacii

Web-адреса: lml.lubotin-rada.gov.ua/news/id/5982 | Переглядів: 283Дата публікації: 15:02 24.03.2021
Директор

Олена Кандаурова

Фінансова звітність
Пошук