Турбують набряки? Коли варто звернутися до лікаря?

Турбують набряки? Коли варто звернутися до лікаря?

Набряки влітку - звичне явище для багатьох людей. Головна причина – розширення кровоносних судин через спекотну погоду.

Рідина накопичується у венах і капілярах,  кров застоюється і виникає набряк. Як правило, подібні набряки виникають в області обличчя,  верхніх та нижніх кінцівок. Найбільше від спеки страждають люди з гіпертонічною хворобою, захворюваннями серця, а також ті, хто страждає на варикоз.

На що звернути увагу?

Набряки ми не завжди можемо помітити. Якщо у вас:

· На ногах з’являються глибокі сліди від гумки шкарпеток або від верхньої частини літнього взуття,

· Після натискання пальцем на шкірі залишається невеличка ямка,

· Вам приносить дискомфорт носіння звичних у повсякденні кілець та обручок,

· Пальці рук важко зігнути, а в ногах відчувається важкість,

· Обличчя стає більш круглим, - це привід звернути увагу на стан свого здоров'я та звернутися до лікаря для проходження обстеження.

Якщо набряки, мішки під очима не зникають разом зі спекою, це може свідчити про наявність захворювань:

• Проблеми з нирками. В цьому випадку набряки з’являються зранку: спочатку страждає обличчя, потім набряки «спускаються нижче»...
  • Серцеві захворювання. Для них характерна вечірня поява – спочатку набрякають ноги, потім набряки переміщуються вгору, з’являється задишка, тахікардія.
  • Порушення кровообігу в нижніх кінцівках. Наявність венозних «зірочок», видимих вен, важкості в ногах – свідчать про варикозне розширення або тромбофлебіт.

При появі таких симптомів варто звернутися до сімейного лікаря та пройти обстеження. Адже своєчасно діагностована хвороба є запорукою успішного лікування.

Прості поради для зменшення літніх набряків:

- Намагайтеся не сидіти нога на ногу і частіше рухайтесь.

- Слідкуйте за харчуванням: у вашому раціоні мають бути білки, насичені жири, вуглеводи, клітковина.

- Пийте достатньо води. Тут не йдеться про газовані та солодкі напої, каву, алкоголь – всі ці рідини тільки провокують набряки, тож перевагу у спеку краще надавати звичайній воді – з розрахунку 30 мл води на 1 кг вашої ваги.

- Якщо ви курите – краще відмовитись від сигарет або хоча б зменшити їхню кількість, адже нікотин порушує кровообіг.

Бажаємо здоров'я!

Web-адреса: lml.lubotin-rada.gov.ua/news/id/11224 | Переглядів: 76Дата публікації: 16:02 09.07.2024